W Centrum rozwijamy talenty | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

Dwie kobiety patrzące na ekran tabletu

W Centrum rozwijamy talenty

Na początku sierpnia wystartowała III edycja autorskiego programu stażowego „Bądź w Centrum e-Zdrowia”, który jest skierowany do utalentowanych studentów i absolwentów kierunków technicznych i biznesowych zainteresowanych rozwijaniem się w obszarze e-zdrowia. 

Staż w Centrum w sierpniu rozpoczęło czworo najbardziej utalentowanych kandydatów. To oni, przez kolejne dwa miesiące, pod opieką  mentorów, będą rozwijać się w ramach wybranych przez siebie ścieżek kariery: testera, analityka i inżyniera bezpieczeństwa. Stażyści dołączyli do zespołów odpowiedzialnych za budowę ekosystemu e-zdrowia i rozwój cyfrowych usług w Polsce, m.in. systemu Poltransplant. Poznają metodyki wdrażania systemów i aplikacji, a także specyfikę pracy przy realizacji innowacyjnych projektów teleinformatycznych. 

- W DNA naszej instytucji jest stałe dążenie do doskonalenia się. Cenimy kreatywność i otwartość, a naszym pracownikom stwarzamy warunki do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Wspieramy też rozwój młodych, utalentowanych studentów i absolwentów z polskich uczelni, którzy podczas stażu w CeZ mają wyjątkową okazję uczestniczyć w realizacji projektów cywilizacyjnych – mówi Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum.

Autorski program stażowy „Bądź w Centrum e-Zdrowia” odbywa się od 2021 r. Staż trwa dwa miesiące, a za swoje zaangażowanie kandydaci otrzymują wynagrodzenie. Najlepsi stażyści otrzymają ofertę kontynuowania współpracy. 

Centrum e-Zdrowia odpowiada za realizację projektów IT, kluczowych dla funkcjonowania obszaru ochrony zdrowia w Polsce. Flagowym projektem CeZ jest system e-zdrowie (P1), a w portfolio cyfrowych usług dla obywateli znajdują się m.in.: e-recepta, e-skierowanie, Internetowe Konto Pacjenta oraz aplikacja mojeIKP, a także Unijny Certyfikat COVID. Centrum e-Zdrowia zarządza ponad 50 systemami teleinformatycznymi, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie opieki zdrowotnej. Za ich rozwój i efektywne działanie odpowiada zespół ponad 350 ekspertów.