O projekcie | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

pracownik rozmawiający przez telefon przy komputerze

O projekcie

Co musisz wiedzieć o projekcie

Projekt „Pacjent w centrum e-zdrowia” to inicjatywa skierowana do organizacji działających na rzecz pacjentów/zrzeszających pacjentów, która ma na celu włączenie ww. organizacji w proces tworzenia nowych usług e-zdrowia i jednoczesne wzmocnienie dialogu z pacjentami w zakresie rozwoju systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Uruchomiony przez Centrum e-Zdrowia Projekt będzie miał istotny wpływ na jeszcze mocniejsze podkreślenie znaczącej roli pacjenta w rozwoju ekosystemu e-zdrowia. Włączenie pacjentów oraz organizacji ich zrzeszających w proces tworzenia nowych e-usług, ale także w rozwój już istniejących, sprawi, że powstałe w ten sposób narzędzia będą realnie odpowiadać potrzebom pacjentów, co w kolejnym kroku będzie miało istotny wpływ na wzrost efektywności oraz dostępność systemu ochrony zdrowia w Polsce. Jednocześnie umożliwi to pacjentom bycie aktywnymi uczestnikami procesu tworzenia i udoskonalania systemu ochrony zdrowia w Polsce.

 

 

W ramach Projektu organizacje pacjentów mają możliwość zgłoszenia pomysłu i koncepcji usprawnienia procesu działania Systemu e-Zdrowie (P1) oraz wdrożenia nowych e-usług dla pacjentów, które mogą zostać włączone do działań w zakresie planowania rozwoju Systemu e-Zdrowie (P1). Organizacje pacjentów poprzez zgłaszanie nowych pomysłów wypracowanych na bazie swoich doświadczeń związanych z działalnością na rzecz pacjentów, będą miały istotny wpływ na podejmowanie decyzji dotyczących zmian w systemie ochrony zdrowia.

lekarka pracująca przy komputerze

KTO REALIZUJE PROJEKT?

Projekt realizowany jest przez Centrum e-Zdrowia oraz Ministerstwo Zdrowia.

KTO JEST ODBIORCĄ PROJEKTU?

Projekt skierowany jest do organizacji pacjentów tj. podmiotów, które nie są jednostkami albo organami administracji publicznej, działających w interesie pacjentów lub zrzeszające pacjentów.

JAKI JEST OKRES REALIZACJI PROJEKTU?

Projekt jest ustanowiony na czas nieoznaczony. Nabór pomysłów jest ciągły.

JAK MOGĘ ZGŁOSIĆ SWÓJ POMYSŁ?

Pomysł można zgłosić za pomocą formularza

osoba szukająca danych kontaktowych na stronie internetowej

Skontaktuj się z nami - zadaj nam pytanie 

Masz pytania? Napisz do nas: pacjentwcez [at] cez.gov.pl (pacjentwcez[at]cez[dot]gov[dot]pl)