Zainaugurowaliśmy projekt „Pacjent w centrum e-zdrowia” | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

dłonie trzymające papierowy niebieski krzyż symbolizujący ochronę zdrowia, wokół multimedialne e-usługi

Zainaugurowaliśmy projekt „Pacjent w centrum e-zdrowia”

Od 1 lutego 2023 r. organizacje pacjenckie mogą nam zgłaszać swoje pomysły na rozwój usług e-zdrowia.

Projekt „Pacjent w centrum e-zdrowia” to nasza najnowsza inicjatywa, skierowana do organizacji zrzeszających pacjentów. W odróżnieniu do tradycyjnej giełdy pomysłów, projekt CeZ zakłada faktyczne wdrożenie wybranych rozwiązań, które spełnią wymagania formalne i uzyskają akceptację Ministerstwa Zdrowia.

Co najważniejsze, autorzy pomysłów nie poniosą żadnych kosztów związanych z uruchomieniem nowej e-usługi. Za zaprojektowanie, budowę, wdrożenie, a następnie rozwój takiego rozwiązania będzie odpowiedzialna nasza instytucja.

Centrum utrzymuje i rozwija ponad 50 różnych systemów, z których korzystają pacjenci, farmaceuci, pracownicy medyczni i instytucjonalni. Ważne jest dla nas, by głos każdego z użytkowników był słyszalny. Dlatego też zainaugurowaliśmy nasz nowy projekt. Dziękujemy wszystkim za zgłoszone uwagi oraz sugestie. Już z tego miejsca zapraszam też do zgłaszania do nas Waszych pomysłów na kolejne usługi e-zdrowia – powiedział Paweł Kikosicki, dyrektor CeZ.

W spotkaniu inaugurującym projekt wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli, reprezentujących różne organizacje pacjenckie, m.in. Fundację My Pacjenci, Rodzić po Ludzku i wiele innych. Po części teoretycznej, w trakcie której przedstawiliśmy i omówiliśmy zasady zgłaszania pomysłów oraz poszczególne etapy ich akceptacji, był czas na dyskusję oraz zadawanie pytań.

Paweł Kikosicki, dyrektor CeZ, w trakcie swojego przemówienia otwierającego spotkanie z organizacjami pacjenckimi

W przyszłości planujemy powtórzenie naszego wydarzenia. Będziemy chcieli spotkać się także z przedstawicielami pozostałych fundacji i stowarzyszeń, których zabrakło podczas spotkania inaugurującego projekt. O terminie poinformujemy wkrótce na naszej stronie internetowej w zakładce dedykowanej projektowi: https://cez.gov.pl/pl/page/o-projekcie. Tam też zamieściliśmy regulamin projektu, formularz zgłoszeniowy, a w przyszłości będziemy publikować aktualności.

Powiązane treści

Aktualności dotyczące projektu "Pacjent w centrum e-zdrowia"

CeZ rozpoczyna konsultacje społeczne projektu Regulaminu dla przedsięwzięcia „Pacjent w centrum e-zdrowia”.

Organizacje pacjentów mogą zgłaszać pomysły wyłącznie za pomocą poniżej udostępnionego formularza zgłaszania pomysłu.