Uruchomiliśmy nową infolinię techniczną | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

mężczyzna siedzący przy biurku ze słuchawką na głowie

Uruchomiliśmy nową infolinię techniczną

Prosta w obsłudze i wygodna dla użytkowników – taka jest nasza nowa infolinia. Pod numerem 19 239, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, pacjenci, pracownicy medyczni i pozostałe podmioty uzyskają pomoc techniczną związaną z obsługą usług e-zdrowia.

Z usług e-zdrowia, takich jak: e-recepta, e-skierowanie czy aplikacje: Internetowe Konto Pacjenta, mojeIKP oraz gabinet.gov.pl, każdego dnia korzystają miliony użytkowników, od pacjentów, przez pracowników medycznych i farmaceutów, po kadrę menadżerską i instytucje publiczne.

Wsparcie techniczne w sprawach e-zdrowia i funkcjonowania kilkudziesięciu różnych systemów i rejestrów IT, można uzyskać pod numerem 19 239. Nasza infolinia działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, także w weekendy oraz dni wolne od pracy.

Obecnie uzyskanie pomocy technicznej jest jeszcze prostsze, dzięki nowemu, bardziej intuicyjnemu interaktywnemu menu głosowemu.

Od 1 grudnia 2022, dzwoniąc na infolinię techniczną CeZ, wystarczy wybrać odpowiednią kategorię użytkownika, a następnie wskazać system, którego dotyczy problem. Z myślą o komforcie użytkowników, wyodrębniliśmy łącznie dziewięć takich grup, od pacjentów, przez pracowników medycznych, farmaceutów, kadrę menadżerską po użytkowników pozostałych systemów.

Osoby i instytucje na co dzień korzystające z usług e-zdrowia pomoc techniczną mogą też uzyskać, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie ezdrowie.gov.pl (dotyczy systemu e-zdrowie P1) lub wysyłając maila na jeden ze wskazanych przez nas adresów, dedykowanych dla każdego z systemów.

Z kolei pacjenci mogą się kontaktować z Centrum za pośrednictwem profilu Internetowe Konto Pacjenta na Facebooku. Dodatkowo od dwóch lat na portalu pacjent.gov.pl działa chatbot, za pomocą którego można zadać pytanie o konkretne usługi e-zdrowia. Narzędzie to cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników strony. Od chwili jego uruchomienia w październiku 2020 skorzystało z niego 4,7 mln osób. Łącznie udzielono w ten sposób 9,7 mln odpowiedzi.