mojeIKP od teraz ze skanerem leków | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

dziewczyna w żółtej kurtce patrząca na telefon

mojeIKP od teraz ze skanerem leków

Aplikację mojeIKP właśnie wzbogaciliśmy o kolejne funkcje. Są to m.in. skaner leków i dostęp do historii zdarzeń medycznych. To kolejne e-usługi, dzięki którym dbanie o zdrowie i korzystanie z systemu ochrony zdrowia staje się jeszcze prostsze.

mojeIKP można pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store. Łącznie aplikację zainstalowano już ok. 3,8 mln razy.

Sprawdź, jak można pobrać aplikację mojeIKP na swoje urządzenie mobilne.

O skanerze leków

Skaner leków daje pacjentom 2 ułatwienia. Pierwsze polega na szybkim znalezieniu ulotki leku. Wystarczy:

  • otworzyć skaner w zakładce e-zdrowie
  • zeskanować z opakowania leku kod kreskowy lub kod QR. Po zeskanowaniu otworzy się ulotka leku (jeśli producent udostępnia ją w rejestrze).

Drugie ułatwienie, jakie daje skaner, to prostsze ustawienie przypomnienia o zażywaniu leku. Gdy:

  • otwieramy ulotkę przez zeskanowanie kodu – wystarczy kliknąć znaczek plusa, wybrać znaczek megafonu i dodać lek do przypomnienia
  • dodajemy lek do przypomnienia przez funkcję „przypomnienie o lekach” – wystarczy zeskanować kod, zamiast wpisywać nazwę leku jak do tej pory.

Przy pierwszym użyciu skanera trzeba wyrazić zgodę na używanie kamery przez aplikację. Żeby pobrać ulotkę, trzeba mieć dostęp do Internetu.

O zdarzeniach medycznych

W aplikacji mojeIKP zobaczymy teraz historię swojego leczenia, także prywatnego. Zdarzenia medyczne znajdują się w zakładce e-zdrowie, między e-skierowaniami a Unijnym Certyfikatem COVID. Można wybrać rok, a potem znaleźć dane zdarzenie lub wyszukać je według kategorii. Można też sprawdzić historię leczenia swojego dziecka do 18. roku życia oraz osoby bliskiej, jeśli mamy dostęp do ich IKP.

Przykładowe zdarzenia medyczne, jakie znajdziemy w aplikacji mojeIKP, to np.:

  • pobyt w szpitalu • porada (konsultacja u lekarza, lekarza psychiatry lub dentysty w gabinecie lub przychodni)
  • cykl leczenia.

O programie „8 tygodni do zdrowia”

W nowej wersji mojeIKP ułatwiliśmy też korzystanie z programu „8 tygodni do zdrowia”, który znajdziemy w zakładce „profilaktyka”. Teraz aplikacja pomoże nam przejść przez test wydolnościowy. Dotychczas dane o odległości i czasie trzeba było wpisywać samodzielnie. Teraz to aplikacja policzy za nas.