Mapa defibrylatorów uratuje wiele żyć | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

osoby prezentujące podpisane porozumienie CeZ i openAEDmap

Mapa defibrylatorów uratuje wiele żyć

Już niedługo w aplikacji mojeIKP pojawi się mapa defibrylatorów AED. W czwartek Centrum e-Zdrowia objęło patronatem projekt OpenAEDMap. Pozwoli to na szybsze wdrożenie nowego rozwiązania.

Użytkownicy aplikacji mojeIKP już od ponad roku mają dostęp do profesjonalnej pomocy w ratowaniu życia. To funkcja pozwalająca szybko i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Chodzi przede wszystkim o praktyczne wskazówki i zalecenia, jak krok po kroku postępować w razie nagłego zagrożenia życia lub zdrowia. Można np. skorzystać z tej pomocy np. podczas wykonywania masażu serca. 

Mapa defibrylatorów AED

Funkcje zostaną w przyszłości rozszerzone o ważny element – mapę defibrylatorów AED. Dzięki temu każdy użytkownik aplikacji w sytuacji zagrożenia życia błyskawicznie będzie mieć dostęp do informacji o tym, gdzie znajduje się najbliższy defibrylator.

Ta funkcja to coś więcej niż ciekawa nowinka. Mapa defibrylatorów AED, dostępna w szybki i intuicyjny sposób w aplikacji mojeIKP, pomoże uratować wiele żyć. Cieszę się, że nasza współpraca ze Stowarzyszeniem OpenStreetMap Polska nabiera oficjalnego charakteru i że przełoży się to na szybsze wdrożenie rozwiązania – powiedział Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia. 

Współpraca ze Stowarzyszeniem OpenAEDMap

Prace w Centrum e-Zdrowia nad nowym rozwiązaniem przyspieszają. 19 października CeZ objął oficjalnym patronatem projekt OpenAEDMap, realizowany przez Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska. Sformalizowanie i pogłębienie współpracy pomiędzy dwoma instytucjami sprawi, że mapy defibrylatorów szybciej trafią na nasze smartfony. 

Nasze zespoły pracowały już wspólnie nad tym rozwiązaniem. Dzisiejsze porozumienie pomiędzy Centrum e-Zdrowia a Stowarzyszeniem OpenStreetMap Polska to słuszny krok, bo przybliża nas do realizacji wspólnego, ważnego celu, jakim jest wsparcie ratowania życia – stwierdził Włodzimierz Bartczak, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska.