Tytuł Przyjaciela e-zdrowia przyznany po raz pierwszy | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

Tomasz Zieliński przyjmujący nagrodę

Tytuł Przyjaciela e-zdrowia przyznany po raz pierwszy

15 listopada odbyła się kolejna edycja konferencji Perspektywy e-Zdrowia. W trakcie wydarzenia, po raz pierwszy, został przyznany tytuł „Przyjaciela e-zdrowia”. Wyróżnienie otrzymał Tomasz Zieliński, wiceprezes Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”. 

W uzasadnieniu przyznania tytułu Paweł Kikosicki, dyrektor CeZ, wskazał na zaangażowanie pana Tomasza Zielińskiego w rozwój e-zdrowia. Podziękował za merytoryczną współpracę, której efektem jest podnoszenie jakości e-usług w ochronie zdrowia.

Tytuł „Przyjaciela e-Zdrowia” to inicjatywa CeZ, która ma na celu wyróżnienie przedstawicieli różnych środowisk, którzy przyczyniają się do popularyzacji e-usług wśród społeczeństwa.

Nowa jakość w procesie projektowania i wdrażania e-usług

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji była nowa jakość w procesie projektowania i wdrażania e-usług. Eksperci CeZ oraz zaproszeni prelegenci poruszali różnorodne tematy. Wiele dotyczyło znaczenia doświadczeń użytkownika w projektowaniu e-usług w ochronie zdrowia i wpływu badań użytkowników na ten proces. Mówiono także o tym, jak wdrożenie e-usług wpływa na podniesienie jakości udzielanych świadczeń w placówce medycznej. Na zakończenie wydarzenia Paweł Kikosicki, dyrektor CeZ, oraz Piotr Węcławik, dyrektor Departamentu Innowacji w Ministerstwie Zdrowia, zaprezentowali plany e-zdrowia na 2024 r.

Okiem seniora – praktyczne warsztaty 

Podczas konferencji odbyły się warsztaty dla seniorów. Było to spotkanie twórców aplikacji z jej użytkownikami oraz profesjonalistami medycznymi: lekarzami, farmaceutami, fizjoterapeutami i pielęgniarkami. 

Warsztaty dostarczyły wielu podpowiedzi na temat oczekiwań seniorów, by korzystać z aplikacji z satysfakcją i bez obaw. Wspólnym mianownikiem wszystkich pomysłów jest to, że usługi cyfrowe dla seniorów powinny być dostosowane do ich potrzeb, niejako nauczyć się ich. Powinny też być oferowane wraz z szerokim wsparciem – w różnych formach – dotyczącym ich uruchomienia, obsługi po zmianach i w momentach trudnych. Ciekawa była informacja, że seniorzy preferują obsługę głosową.

Perspektywy e-zdrowia to cykliczna konferencja organizowana w ramach Akademii CeZ. Partnerem wydarzenia jest Ministerstwo Zdrowia. Konferencja jest kierowana m.in. do przedstawicieli środowisk medycznych, naukowych, sektora publicznego oraz prywatnego, w szczególności medtechów i start-upów, zainteresowanych rozwijaniem e-zdrowia w Polsce. Udział w konferencji jest bezpłatny. Można w niej uczestniczyć stacjonarnie lub online.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz zapisu transmisji z konferencji