Już prawie połowa Polaków i Polek korzysta z IKP | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

zbliżenie na źrenicę oka

Już prawie połowa Polaków i Polek korzysta z IKP

18 mln – tylu użytkowników aktywowało Internetowe Konto Pacjenta. To oznacza, że blisko połowa Polek i Polaków korzysta z IKP. Te dane potwierdzają, że wygodne, łatwe w obsłudze i intuicyjne narzędzia e-zdrowia sprawiają, że pacjenci są bardziej zaangażowani w zarządzanie swoim zdrowiem. To dla nas ogromna motywacja, by dostarczać pacjentom innowacyjne rozwiązania, które będą ułatwiały im funkcjonowanie w systemie ochrony zdrowia i wspierały ich w dbaniu o zdrowie.

Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia, po raz pierwszy uruchomiona w maju 2018 r. Na IKP w bezpieczny i wygodny sposób można otrzymać e-receptę lub e-skierowanie, sprawdzić historię leczenia, umówić się na szczepienie np. przeciw COVID-19, wybierać lekarza czy złożyć wniosek o EKUZ. Dzięki IKP użytkownicy mogą również zarządzać sprawami zdrowia swoich dzieci lub osób bliskich. Kompleksowość IKP przekłada się na wzrost jego popularności – już ponad 18 mln użytkowników aktywowało Internetowe Konto Pacjenta, a ponad 81% z nich ocenia to narzędzie dobrze i bardzo dobrze.

Aplikacja mobilna mojeIKP – szybki dostęp do najważniejszych funkcji IKP

W maju 2021 r. powstała aplikacja mobilna mojeIKP, która daje szybki dostęp do najważniejszych funkcji IKP. Aplikacja ma już ponad 5,7mln instalacji. W ciągu każdych 30 minut korzysta z niej średnio 5,5 tys. osób. Z czego najchętniej? Na pierwszym miejscu e-recepty – mają już ponad 26 mln wyświetleń. Drugą najpopularniejszą funkcją jest dostęp do profilaktyki – ponad 14 mln wyświetleń. Kolejno na podium znajdują się e-skierowania – 9 mln wyświetleń oraz zdarzenia medyczne – 7 mln wyświetleń. Aplikacja mojeIKP ma ocenę na poziomie 4,7 gwiazdek zarówno w App Store jak i Google Play.

Zobaczcie, jak na przestrzeni ostatnich lat rozwijały się oba te narzędzia. Przygotowany przez nas raport pokazuje dynamikę rozwoju IKP i mojeIKP oraz ich wykorzystania wśród pacjentów.