Systemy IT | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

zdjęcie przedstawiające systemy IT

Systemy IT

Nasze systemy informatyzują procesy w ochronie zdrowia, w tym profilaktykę
i leczenie

W portfolio naszych cyfrowych usług są systemy IT, do których należą rejestry medyczne, dziedzinowe systemy teleinformatyczne oraz systemy wspomagające profilaktykę i leczenie. Każdy z nich został opracowany zgodnie ze standardami gromadzenia i wymiany danych w medycynie - Integrating the Healthcare Enterprise.

Zintegrowane, publiczne rejestry umożliwiają gromadzenie i wymianę informacji medycznych. Dostarczają wiedzy na temat sektora ochrony zdrowia i usług z zakresu e-administracji. Rejestry dostępne są na platformie informatycznej, która umożliwia przedsiębiorcom i jednostkom administracji publicznej szybki i łatwy dostęp do danych rejestrowych.

Dziedzinowe systemy IT usprawnią procesy biznesowe związane z zarządzaniem i dostępem do informacji w systemie ochrony zdrowia. Przyczyniają się do efektywniejszego planowania opieki zdrowotnej przez administrację z uwzględnieniem bieżącego stanu zasobów kadrowych, sprzętowych, dostępności leków.

Systemy wspierające profilaktykę i leczenie umożliwiają centralne zarzadzanie kluczowymi dla tego obszaru procesami. Obecnie pracujemy nad wdrożeniem systemu wspierającego rozwój medycyny transplantacyjnej, oraz systemu zarządzania zasobami krwi i jej składnikami.

Powiązane treści

To jeden z najważniejszych projektów teleinformatycznych, który stanowi rdzeń ekosystemu e-zdrowia w Polsce

Nasze analizy biznesowe pomagają w podejmowaniu ważnych decyzji zarządczych w systemie ochrony zdrowia

Zapewniamy pełną ochronę danych przez 24/7, wykorzystując zaawansowaną technologię ochrony sieci i protokoły cyberbezpieczeństwa