CeZ z Super Liderem w Ochronie Zdrowia | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

grafika przedstawiającą rękę trzymającą puchar

CeZ z Super Liderem w Ochronie Zdrowia

Centrum e-Zdrowia zostało wyróżnione przez Kapitułę konkursu Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia (Leaders of VBHC) tytułem Super Lider Zmian w Ochronie Zdrowia. W imieniu CeZ nagrodę odebrał Paweł Kikosicki, Dyrektor Centrum.

Wyróżnienie jest przyznawane przez wydawnictwo Wolters Kluwer oraz Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego. Kapituła konkursu doceniła szczególny wkład Centrum e-Zdrowia w budowę nowoczesnego sektora ochrony zdrowia w Polsce.

- Dziękuję kapitule za wyróżnienie. Nagrodę dla CeZ odbieram z przekonaniem, że udało nam się zmienić „codzienność” milionów Polaków w sposób, który nie pozostawił po sobie grona entuzjastów poprzednich, nazwijmy to analogowych rozwiązań. Dziękuję całemu zespołowi Centrum e-Zdrowia - ludziom niezwykle ambitnym, kreatywnym, twórczym, pracującym z prawdziwą pasją - za ich codzienny trud i wytrwałość w dążeniu do ciągłego przełamywania tego, co wcześniej było przez wielu uważane za „nie do zrobienia”. Jestem przekonany, że wyróżnienie Super Lidera pozwoli nam z jeszcze większą energią i oddaniem wypełniać odpowiedzialną misję Centrum na rzecz społeczeństwa - powiedział Dyrektor CeZ.

Centrum e-Zdrowia od ponad 20 lat realizuje ogólnokrajowy projekt digitalizacji i informatyzacji sektora ochrony zdrowia. W portfolio instytucji są aplikacje, systemy i rozwiązania IT, z których korzystają miliony pacjentów w kraju i setki tysięcy pracowników medycznych. Do najważniejszych należy system e-zdrowie (P1), który jest rdzeniem ekosystemu e-zdrowia w naszym kraju. CeZ jest autorem takich rozwiązań jak Internetowe Konto Pacjenta (16, 3 mln użytkowników), aplikacji mojeIKP (3,5 mln instalacji) i gabinet.gov.pl, systemu EWP – centralnej bazy danych o przebiegu pandemii koronawirusa w Polsce, a także e-recepty, e-skierowania czy narzędzi do analityki biznesowej.

Relacja z wydarzenia wkrótce na stronie organizatora konkursu.