Aplikacja mojeIKP na pikniku „Odważ się być zdrowym” | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

ćwiczenia pierwszej pomocy

Aplikacja mojeIKP na pikniku „Odważ się być zdrowym”

W sobotę, 15 października na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie odbył się piknik „Odważ się być zdrowym”. Zespół Centrum e-Zdrowia promował tam aplikację mojeIKP i jej nową funkcjonalność – „Pierwsza pomoc”. 

Na stoisku CeZ uczestnicy wydarzenia mieli okazję dowiedzieć się, czym jest aplikacja mojeIKP, co oferuje oraz jak z niej korzystać. Eksperci z Centrum e-Zdrowia pomagali przy pierwszej instalacji aplikacji oraz odpowiadali na pytania o jej działanie. 

Główną atrakcją, która cieszyła się największym zainteresowaniem, była możliwość przeprowadzenia akcji pierwszej pomocy pod czujnym okiem ratowników medycznych. Korzystając z instrukcji oraz pliku dźwiękowego z rytmem masażu serca w aplikacji mojeIKP liczni ochotnicy mogli sprawdzić w praktyce swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy. 

Ponadto na osoby odwiedzające stoisko Centrum e-Zdrowia czekały konkursy i quizy z nagrodami. 

Więcej o nowej funkcjonalności „Pierwsza pomoc”

Piknik „Odważ się być zdrowym” to rodzinna impreza organizowana przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka od 2014 roku. Misją wydarzenia jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia jako elementu profilaktyki.