3 lata z mojeIKP | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

dłoń trzymające telefon, na którym wyświetla się aplikacja mojeIKP

3 lata z mojeIKP

Już od 3 lat możemy korzystać z aplikacji mobilnej mojeIKP, która pozwala w wygodny sposób zarządzać sprawami zdrowia swojego oraz bliskich. W tym czasie aplikacja wzbogaciła się o liczne nowe funkcjonalności i została pobrana ponad 6 milionów razy. 

MojeIKP to aplikacja mobilna dająca dostęp do wielu funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta (dostępnego na portalu pacjent.gov.pl), a także oferująca dodatkowe rozwiązania opracowane z myślą o urządzeniach mobilnych. Dzięki niej pacjenci mają szybki dostęp do usług systemu e-zdrowia, takich jak między innymi e-recepta, e-skierowanie i zdarzenia medyczne. Mogą skorzystać z e-rejestracji na szczepienia (przeciw COVID-19 oraz HPV w przypadku dzieci), a także złożyć wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz wejść w posiadanie certyfikatu zastępującego EKUZ. 

Z myślą o mobilności

Cześć rozwiązań udostępnionych w aplikacji wykorzystuje możliwości urządzeń mobilnych. Dzięki dostępowi do aparatu telefonu użytkownik może zeskanować opakowanie leku, by sprawdzić termin jego przydatności oraz wyświetlić jego ulotkę. Szczególnie przydatnymi funkcjonalnościami są wykupywanie leku w aptece za pomocą kodu QR oraz ustawianie przypomnień o zażyciu leku. Warto podkreślić, że nawet mimo braku dostępu do Internetu mojeIKP umożliwia wgląd w dane (np. e-receptę), które były aktualne podczas ostatniego korzystania z aplikacji w trybie online. 

Po pierwsze profilaktyka

MojeIKP wspiera użytkowników w prozdrowotnym trybie życia. Oferuje dostęp do spersonalizowanych planów żywieniowych opartych na diecie DASAH oraz programu ćwiczeń fizycznych opracowanego z myślą o osobach nieaktywnych i chorych przewlekle. Służy także wsparciem w nagłych sytuacjach, pokazując krok po kroku jak udzielić pierwszej pomocy. 
 
Użyteczność aplikacji odzwierciedlają oceny w Google Play (4,7) oraz App Store (4,8). Wśród użytkowników iOS mojeIKP znajduje się na 2 miejscu wśród najpopularniejszych aplikacji w kategorii Zdrowie i fitness. 
 
Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play oraz App Store. Więcej o jej funkcjonalnościach piszemy na portalu pacjent.gov.pl