Partnerzy projektu
Szkolenia z EDM realizowane są w ramach projektu „Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami związanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej".
Nasze szkolenia adresowane są do podmiotów leczniczych, w których realizowane są stacjonarne i całodobowe świadczenia szpitalne, podmiotów leczniczych realizujących świadczenia opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna (POZ), a także podmiotów leczniczych realizujących świadczenia opieki zdrowotnej w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna (AOS).
Podmioty aplikujące do udziału w szkoleniach muszą mieć aktualny kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). W szkoleniach uczestniczyć mogą pracownicy zatrudnieni przez dany podmiot, niezależnie od formy zatrudnienia.
Zakres szkoleń obejmuje zapoznanie się z gotowymi rozwiązaniami i narzędziami wdrażanymi w ramach procesu informatyzacji systemu ochrony zdrowia w Polsce: systemem e-zdrowie (P1), w tym e-receptą, e-skierowaniem, Elektroniczną Dokumentacją Medyczną (EDM) oraz Internetowym Kontem Pacjenta (IKP).
W ramach projektu planujemy przeszkolić: 21120 osób z 3300 podmiotów leczniczych, w tym 660 szpitali, 1460 POZ-ów i 1180 AOS-ów.
Cel projektu
Projekt ma na celu poprawę jakości udzielanych przez podmioty lecznicze świadczeń, poprzez wzrost kompetencji oraz wiedzy pracowników podmiotów leczniczych w zakresie tworzenia e-recepty, e-skierowania, Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) oraz Internetowego Konta Pacjenta (IKP).
Korzyści z EDM
lepsza koordynacja
i jakość procesu leczenia
szybki dostęp do historii leczenia, diagnostyki specjalistycznej i laboratoryjnej
wymiana elektronicznej dokumentacji medycznej pomiędzy placówkami
zwiększenie bezpieczeństwa
i kontroli wrażliwych danych medycznych
zwiększenie interoperacyjności sektora ochrony zdrowia
elektroniczna standaryzacja usług i dokumentów medycznych
dostęp do EDM za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta
pacjent decyduje, jakim pracownikom medycznym udzieli dostępu
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach działania 5.2. Działania projakościowe i rozwiązania organizacyjne w systemie ochrony zdrowia ułatwiające dostęp do niedrogich, trwałych oraz wysokiej jakości usług zdrowotnych.
Czas trwania projektu
Okres realizacji projektu 01.05.2019 – 31.10.2023 r.
Okres realizacji szkoleń 01.11.2019 – 31.08.2023 r.
Film: Jakie korzyści daje Elektroniczna Dokumentacja Medyczna
Szkolenia dla szpitali
Rekrutacja trwa przez cały okres realizacji projektu, do momentu wyczerpania puli szkoleń. W procesie rekrutacji decyduje kolejność zgłoszeń.


Szkolenia
dla POZ i AOS
Rekrutacja trwa przez cały okres realizacji projektu. Szkolenia przeznaczone są dla pracowników podmiotów leczniczych, wykonujących podstawową opiekę zdrowotną oraz ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

Skontaktuj się z nami
Pomoc techniczną można uzyskać:
telefonicznie: 19 239, dla dzwoniących z zagranicy: +48 515 239 239,
mailowo: akademiaedm [at] cez.gov.pl
Pomoc świadczona jest całodobowo, przez 7 dni w tygodniu (również w święta).
Powiązane treści

Szkolenia dedykowane
Prowadzimy szkolenia dostosowane do potrzeb m.in. podmiotów nie posiadających aktualnej umowy z NFZ, instytucji rządowych i organizacji pacjenckich. Sprawdź, jak z nich skorzystać.

Szkolenia dla szpitali
Rekrutacja na szkolenia trwa przez cały okres trwania projektu, do momentu wyczerpania puli szkoleń. W procesie rekrutacji decyduje kolejność zgłoszeń. Nie czekaj, już dziś zgłoś się na szkolenie

Szkolenia dla POZ i AOS
Szkolenia dla pracowników podmiotów leczniczych, wykonujących podstawową opiekę zdrowotną oraz ambulatoryjną opiekę specjalistyczną

Szkolenia z EDM dla Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych
Akademia CeZ na prośbę Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych wsparła KIDL w organizacji i przeprowadzeniu cyklu szkoleń z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, skierowanych do diagnostów laboratoryjnych