Szczegóły - Centrum e-Zdrowia

Nowa funkcjonalność w Rejestrze Asystentów Medycznych

Od dzisiaj w ramach systemu Rejestr Asystentów Medycznych dostępna jest nowa funkcjonalność, która umożliwi lekarzom i lekarzom dentystom upoważnienie asystentów medycznych do wystawiania w ich imieniu, poza e-ZLA, także e-recepty i e-skierowania.

W 2018 r. w ramach Rejestru Asystentów Medycznych zostało wdrożone rozwiązanie, zgodnie z którym lekarz, lekarz dentysta i felczer może tworzyć upoważnienia dla asystentów medycznych do wystawiania w ich imieniu zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy (e-ZLA). Rozwiązanie to zostało wprowadzone celem usprawnienia pracy lekarzy, lekarzy dentystów oraz felczerów spotykając się jednocześnie z zainteresowaniem środowiska medycznego. Dlatego też zostały podjęte działania mające na celu rozszerzenie zakresu upoważnień w RAM. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań w obszarze e-zdrowia, z dniem 30 września br. możliwe będzie wystawianie w RAM, przez lekarzy i lekarzy dentystów, upoważnień dla asystentów medycznych również w zakresie e-recept
i e-skierowań.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z infolinią pod numerem telefonu 19 457 (czynna w dni robocze w godzinach od 9:00 do 15:00) lub wysłanie wiadomości e-mail na adres: ram@csioz.gov.pl.

Galeria zdjęć

Napis RAM Rejestr Asystentów Medycznych, w tle uśmiechnięty lekarz

Aktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM