E-recepta oraz Internetowe Konto Pacjenta w drodze na zimowy wypoczynek | Centrum e-Zdrowia

Przejdź do biuletyn informacji publicznej">

Unia Europejska Flaga Unii Europejskiej

Centrum e-Zdrowie

E-recepta oraz Internetowe Konto Pacjenta w drodze na zimowy wypoczynek

Co ma wspólnego Pieseł z e-receptą? – pod takim hasłem 29 stycznia ruszył kolejny etap kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat korzyści związanych z e-receptą i zalet Internetowego Konta Pacjenta. Kampania jest kontynuacją działań komunikacyjnych promujących e-usługi w ochronie zdrowia i obejmuje emisję spotów w pociągach PKP Intercity S.A.

Bohaterem filmu animowanego jest sympatyczny „Pieseł", który wraz z rodziną wprowadza odbiorcę w temat e-recepty i licznych udogodnień, jakie daje Internetowe Konto Pacjenta. Dzięki historii przedstawionej w animacji obserwujemy, jak w praktyce wygląda korzystanie z e-recepty, od momentu wizyty w gabinecie lekarskim do realizacji e-recepty w aptece. Poznajemy również poszczególne funkcje Internetowego Konta Pacjenta w serwisie pacjent.gov.pl.

Animacja jest wyświetlana na ekranach LCD w pociągach Pendolino i Flirt PKP Intercity w całej Polsce. Emisja rozpoczęła się 29 stycznia i potrwa do 25 lutego br., dzięki czemu przekaz trafi do zwiększonej grupy podróżnych, którzy korzystają z wypoczynku w okresie ferii zimowych.

Dlaczego warto korzystać z Internetowego Konta Pacjenta?
Dzięki IKP

  • otrzymasz e-receptę SMS-em lub e-mailem — wystarczy, że podasz swój numer telefonu lub adres e-mail
  • wykupisz leki z recepty w różnych aptekach nie tracąc refundacji (pamiętaj jednak, że wszystkie przepisane opakowania jednego leku musisz wykupić w tej samej aptece, w której wykupiłeś pierwsze opakowanie)
  • udostępnisz bliskiej osobie lub lekarzowi informację o stanie zdrowia i historię przepisanych leków
  • masz dostęp do danych medycznych swoich dzięki do 18. roku życia
  • otrzymasz kolejną e-receptę bez wizyty w gabinecie (w przypadku choroby przewlekłej, po ustaleniu z lekarzem).