Szczegóły - Centrum e-Zdrowia

Już ponad 100 podmiotów wystawia i realizuje e-skierowania

Trwa wdrożenie e-skierowania. Już ponad 100 podmiotów medycznych wystawia i realizuje skierowania w postaci elektronicznej. Jeszcze pod koniec września placówek tych było niespełna 50. Z nowej e-usługi skorzystało do tej pory ponad 2500 pacjentów, a liczba e-skierowań przekroczyła 4000 szt.

Obok e-recepty i elektronicznej dokumentacji medycznej, e-skierowanie należy do kluczowych usług e-zdrowia wdrażanych przez CSIOZ w ramach cyfryzacji obszaru ochrony zdrowia w Polsce. Umożliwi ono pełną, elektroniczną obsługę procesu skierowania pacjenta na leczenie – od momentu wystawiania skierowania aż do momentu realizacji usługi. Od 8 stycznia 2021 ta forma skierowania będzie jedyną obowiązującą w Polsce.

Co pacjenci zyskują dzięki e-skierowaniu? Przede wszystkim:

  • nie będą musieli dostarczać skierowań osobiście – wystarczy kontakt telefoniczny z placówką medyczną;
  • pacjent zapisze się tylko do jednej kolejki;
  • zniknie problem nieczytelności skierowań;
  • wzrośnie bezpieczeństwo – pacjent będzie miał wgląd do wystawionego e-skierowania i historii leczenia poprzez Internetowe Konto Pacjenta (IKP) na stronie www.pacjent.gov.pl, nie będzie także musiał się obawiać konieczności odtworzenia skierowania w związku z jego zagubieniem.

CSIOZ zachęca wszystkich zainteresowanych do udziału we wdrożeniu. Chętni mogą przesyłać swoje zgłoszenia na adres: e-skierowanie@csioz.gov.pl

Aktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM