Szczegóły - Centrum e-Zdrowia

Nowa numer infolinii 19 239

Integracja Usług Elektronicznych Ochrony Zdrowia z Węzłem Krajowym Identyfikacji Elektronicznej

Szanowni Państwo, 
W Centrum e-Zdrowia nieprzerwanie pracujemy nad optymalizacją procesów i udostępnianiem nowych rozwiązań, których celem jest poprawa jakości korzystania z udostępnianych przez nas systemów i rejestrów ich użytkownikom. Na przełomie I i II kwartału br. na bieżąco informowaliśmy Państwa o procesie przenoszenia systemów/rejestrów na wspólną platformę uwierzytelniania e-PLOZ, który zakończony został z sukcesem w czerwcu br.

Niezwłocznie po zakończeniu procesu przenoszenia udostępnianych przez nas rozwiązań na e-PLOZ podjęliśmy kolejne kroki i rozpoczęliśmy intensywne prace w celu integracji e-PLOZ z login.gov.pl (Krajowy Węzeł Identyfikacji Elektronicznej).

Decyzją z dnia 30 września br. Minister Cyfryzacji wydał zgodę na przyłączenie do Węzła Krajowego systemu teleinformatycznego Usługi Elektroniczne Ochrony Zdrowia, w ramach którego udostępniane będą usługi on-line dostarczane przez systemy/rejestry zintegrowane z e-PLOZ.

W związku z powyższym Centrum e-Zdrowia w najbliższym czasie zaplanowało dwie istotne zmiany:

  1. W dniu 23 października br. w godzinach 21.30-24.00 nastąpi udostępnienie nowej wersji dotychczasowej platformy e-PLOZ, w ramach której zaprezentowany zostanie nowy layout wraz z nową obowiązującą nazwą Usługi Elektroniczne Ochrony Zdrowia, poprzez którą dokonywać można procesu logowania do systemów/rejestrów przeniesionych w poprzednich miesiącach na e-PLOZ. W tym czasie system będzie niedostępny.
  2. Na dzień 26 października br. w godz. 21.30-22.00 zaplanowano proces integracji systemu teleinformatycznego Usługi Elektroniczne Ochrony Zdrowia z login.gov.pl (Krajowy Węzeł Identyfikacji Elektronicznej). W tym czasie system będzie niedostępny.

Dzięki powyższemu użytkownicy systemów/rejestrów uzyskają możliwość logowania do wszystkich usług on-line umieszczonych na platformie Elektronicznych Usług Ochrony Zdrowia za pośrednictwem środków elektronicznego potwierdzania tożsamości udostępnianych przez Węzeł Krajowy, takich jak np. profil zaufanych czy elektroniczny dowód osobisty.

Informujemy, że dokładamy wszelkich starań, żeby ww. proces przebiegł sprawnie.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią techniczną pod nr 19 457.

Aktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM

Do poprawnego działania strony musi być włączona obsługa JavaScript.