Szczegóły - Centrum e-Zdrowia

Nowa numer infolinii 19 239

Centrum e-Zdrowia szuka talentów

Ruszyła pierwsza edycja programu stażowego „Bądź w Centrum e-Zdrowia”. Program skierowany jest do studentów i absolwentów kierunków technicznych, informatycznych i biznesowych, a jego celem jest wyłonienie utalentowanych młodych ludzi, którzy chcieliby rozpocząć karierę realizując projekty związane z e-zdrowiem. Najlepsi stażyści otrzymają możliwość podjęcia stałej pracy w CeZ

Spośród kilkuset kandydatów, którzy zgłosili się do programu „Bądź w Centrum e-Zdrowia”, wybranych zostało 13 osób, które od sierpnia rozpoczną płatny, dwumiesięczny staż. Aplikując do programu, kandydaci mieli do wyboru 6 ścieżek kariery w najpopularniejszych obecnie specjalizacjach branży IT. Wśród nich znalazły się ścieżki: programistyczna, architektoniczna, administracji systemami IT, testerska, analityczna oraz designerska. W ramach wybranej specjalizacji stażyści dołączą do zespołów odpowiedzialnych za budowę ekosystemu e-zdrowia i rozwój cyfrowych usług w Polsce. Pod opieką doświadczonych mentorów zdobędą umiejętności pracy w zespołach projektowych w nowoczesnych softwarehouse oraz poznają metodyki wdrażania systemów i aplikacji. Program umożliwi również praktyczne poznanie specyfiki wybranych kierunków zawodowych i weryfikację predyspozycji do ich wykonywania.

„Cyfrowa transformacja ochrony zdrowia w Polsce to wielkie i odpowiedzialne  wyzwanie, którego nie udałoby się zrealizować bez zespołu znakomitych ekspertów, ich wiedzy oraz doświadczenia. W Centrum e-Zdrowia najważniejszym zasobem i wartością są ludzie – mówi Jarosław Kieszek dyrektor Centrum e-Zdrowia. Inwestujemy w ich rozwój, wzmacniamy kompetencje i struktury zespołów, w których realizują zadania. Program stażowy ma wyłonić zdolne, otwarte, kreatywne osoby, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową i chcą zdobywać doświadczenie przy realizacji projektów, mających realny wpływ na cyfryzację opieki zdrowotnej w Polsce. Chętnie powitamy w naszym zespole utalentowane osoby” – dodaje.

Centrum e-Zdrowia odpowiada za realizację projektów IT, kluczowych dla funkcjonowania obszaru ochrony zdrowia w Polsce. Flagowym projektem CeZ jest system e-zdrowie (P1), a w portfolio cyfrowych usług dla obywateli znajdują się m.in.: e-recepta, e-skierowanie, Internetowe Konto Pacjenta oraz aplikacja mojeIKP, a także Unijny Certyfikat COVID. Centrum e-Zdrowia zarządza ponad 40 systemami teleinformatycznymi, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie opieki zdrowotnej.  Za ich rozwój i efektywne działanie odpowiada zespół ponad 300 ekspertów.

Więcej informacji udziela:
Centrum e-Zdrowia: media@cez.gov.pl

Aktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM

Do poprawnego działania strony musi być włączona obsługa JavaScript.